Найкращий спосіб зберегти продукти, – заморозити їх при температурі нижче -18 градусів, з виконанням певних правил, котрі допоможуть зберегти їх поживні речовини, смак та структуру. Для того, щоб правильно заморожувати молочні продукти та яйця, Ви можете ознайомитися з зібраними нами порадами.
Сири дуже твердих та твердих сортів (пармезан, гауда, едам, голандський, чеддер) добре переносять заморозку, вона не впливає на їх консистенцію та смак. Для заморожування тверді сорти сирів краще завчасно потерти та розкласти у порційні пакетики.
Проте, нажаль, напівтверді та м’які сорти сирів не без наслідків переживають процеси заморожування та розморожування. Перед тим, як класти в морозильну камеру сири цих сортів великим шматком, можете спробувати поекспериментувати з невеликим шматком.
У напівтвердих сортів сирів (брі, моцарелла, камамбер) в результаті розморожування зміниться консистенція, – вони стануть більш крихкими, але не втратять смакових якостей. Щоб підготувати напівтверді сири до заморожування, їх можна розрізати на порційні шматочки та присипати крохмалом. Якщо необхідно зберегти такі сири, в морозильній камері при температурі -18 градусів, даний сир можна зберігати до півроку.
М ’ягкі сорти сирів (фета, адигейський, рікотта, вершковий) краще не заморожувати, оскільки процес заморожування та розморожування сильно змінить їх смакові якості. Хоча при експериментах з різними сортами різних виробників, є шанс, що якісь з них збережуть свої смакові характеристики. До речі, творог, якщо піддавати заморозці, то розморозивши, краще його використовувати лише для приготування страв (вареників, сирників, запіканок), оскільки він міняє структуру, – крішиться та стає більш сухим. Перед заморожуванням творог слід добре віджати від сироватки та розкласти по порційних пакетиках.
Щодо заморожування молока, сироватки, сметани, останню – не слід заморожувати через зміну її структури (смак залишається). А якщо все-таки бажаєте заморозити, для зберігання в морозильній камері оберіть тару, враховуючи те, що сметана при заморожування розшириться. Перед тим як заморожувати сметану, можете збити її міксером, що трохи покращить її структуру після розморожування, проте не відновить її остаточно. Не найкращі характеристики її консистенції вимушують розморожену сметану використовувати лише для випічки чи приготування страв, які передбачають сметанні соуси.
Сироватку можна заморожувати, але після розморожування не варто її пити, а краще використовувати для приготування тіста чи інших страв. Найбільш зручно сироватку заморожувати в одноразових пластмасових стаканах, наливши її не по вінця, залишивши місце на природнє розширення рідини. Щоб захистити порції сироватки від сторонніх запахів стаканчики можна помістити в поліетиленові пакети, і зав’язати їх або накрити харчовою плівкою.
Молоко ж добре зберігає свої якості в морозильній камері. Найзручніше заморожувати його у невеликих бутилках, але наливати з врахуванням того, що рідина розшириться, коли перетвориться на лід. Розморожувати його слід в холодильнику, оскільки більш швидке розморожування в мікрохвильовій печі або за кімнатної температури вплине на смакові характеристики молока. Вживати молоко чи готувати його можна після того, як добре перемішаєте, щоб з’єднати компоненти, які могли розслоїтися. І не слід піддавати молоко повторному заморожуванню, оскільки воно в такому випадку втратить поживні речовини.
Заморожування яєць ніяк негативно не впливає на смакові якості продукту та дозволяє їх зберігати в такому стані протягом року. Білок, після розморожування, зовсім не змінює консистенцію, а жовток стає більш пружнім, що робить в деяких стравах (гарячих бутербродах, салатах) його особливо смачним. Для заморожування яєць найкраще підійдуть порційні стаканчики, наприклад, по 3 яйця на омлет, або окремі стаканчики з 3 жовтками чи 3 білками, хороший варіант – зберігати їх у збитому вигляді. Якщо все-таки заморозили велику кількість одразу та не пам’ятаєте, скільки їх помістилось в контейнер, після розморозки, можна розрахувати так: 1 білок -2 ст. л., 1 жовток -1 ст. л., а зі збитими – 1 яйце – 3 ст. л. А для поштучного зберігання добре підійдуть формочки для льоду, таким чином можна дістати та розморозити лише необхідну кількість яєць. Не пробуйте заморожувати їх в шкарлупі, оскільки вони зірвуться.